Skauci Europy w Rawie Mazowieckiej
Home
Obchody Święta Wojska Polskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Jarzębski   
środa, 16 sierpnia 2017 13:19

We wtorek 15 sierpnia odbyła się na rawskim cmentarzu uroczystość upamiętniająca Bitwę Warszawską i Święto Wojska Polskiego. Nie zabrakło na niej naszej reprezentacji.

Galeria - eRawa.pl

 
Letnia Rada 1. Hufca Rawskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Jarzębski   
niedziela, 30 lipca 2017 20:13

28 lipca 2017 roku 15 skautów z rawskiego Kręgu Wędrowników im. św. Pawła od Krzyża spotkało się, by przy herbacie i ciastkach podsumować kończący się rok harcerski. Był on pracowity, ale i owocny - od września znowu pełną parą rusza 1. Szczep Skierniewicki, powoli powstaje środowisko w Tomaszowie Mazowieckim, a w Rawie 1. Gromada i 1. Drużyna zyskują nowych szefów. Mimo że mamy wakacje, trwa już intensywne planowanie nowego roku pracy.

Zapraszamy od września do naszych jednostek! Adresy email do druhów prowadzących jednostki znajdują się w zakładce "Jak wstąpić - kontakty" u góry strony.

A póki co - udanych wakacji :)

 
Obóz letni 1. Gromady - Jeruzal 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Jarzębski   
niedziela, 30 lipca 2017 12:38

Tegoroczny obóz 1.GRw miał miejsce przy Gimnazjum w Jeruzalu w terminie 9-13 lipca. Na miejsce obozu dojechaliśmy rowerami. Transport namiotów, sprzętu i bagażu zapewnił tata Norberta. Poniżej relacja napisana na bazie plakatu Kuby. Zapraszamy do lektury!

Galeria - autor zbiorowy

 

Więcej…
 
Obóz wilczkowy Olsztyn k. Częstochowy 2017r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
sobota, 29 lipca 2017 20:01

W dniach 20-27.07.2017r. odbył się obóz wilczkowy w Olsztynie koło Częstochowy. Wzięło w nim udział 15 wilczków z 2. Gromady Rawskiej i 10 wilczków z 2. Gromady Skierniewickiej wraz z 2 szefowymi z Rawy oraz 1 szefową i 2 młodymi przewodniczkami ze Skierniewic

 

Więcej…
 
Zbiórka pokazowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
czwartek, 11 maja 2017 20:33
Dnia 6.05.2017r. odbyła się zbiórka pokazowa dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej.

Za prośbą Pani dyrektor obie drużyny i gromady przygotowały zbiórki, w których mogły wziąć udział chętne dzieci. Wszyscy zebrali się na miejscu o godzinie 10:00.Pogoda dopisała, więc zbiórki odbyły się częściowo na placu wokół szkoły. Spotkanie zaczęło się od puszczenia prezentacji i filmików o Skautach Europy z całej Polski. Potem szef każdej jednostki pokrótce opowiedział na czym polega praca w danej jednostce, jak wygląda praca roczna oraz cotygodniowe zbiórki. Zastępowe opisały z czego składa się mundur i wytłumaczyły co to jest proporzec. Zostały też przedstawione funkcje pełnione w zastępach oraz gromadach. Po krókim zapoznaniu drużyny ruszyły na dwór, by przeprowadzić gry dla dzieci. 2 Gromada została w szkole, by wykonać krótkie zajęcia manualne. Tym razem wilczki razem z chętnymi dziewczynkami robiły zakładki do książek. 1 Drużyna razem z 1 Gromadą ułożyły gre w terenie dla chłopców. Natomiast 2 Drużyna uczyła dzieci śpiewu i zabaw harcerskich. W czasie trwania tego spotkania zapewniony był mały poczęstunek dla dzieci i wszystkich harcerzy i harcerek. Zbiórka zakończyła się podziękowaniami oraz prośbą o konktakty do szefów w celu uzyskania infomracji o najbliższych zbiórkach.

galeria Kinga Sekrecka

 
Zbiórka 2. Gromady Rawskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 09:27

Dnia 1 kwietnia 2017 roku odbyła się kolejna zbiórka wilczków z 2. Gromady Rawskiej. Jak zawsze zbiórka rozpoczęła się apelem. Tym razem zagościliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej - oddziale dla dzieci. Po apelu wilczki zabrały się do roboty. Zbliża się Wielkanoc, z tej okazji wilczki ozdabiały wycięty w kształcie jajka kolorowy filc. Każdy mógł ozdobić trzy różnego koloru jajka. Do tego można było użyć zielonych, żółtych i niebieskich piórek, małych samoprzylepnych elementów, np. króliczków i kurczaczków, kolorowego, brokatowego papieru, z którego można było powycinać różne rzeczy oraz mazaków. Wilczki wykazały się dużą kreatywnością. Powstały ślicznie ozdobione jajka, które można użyć jako dekoracje na Wielkanoc. Po skończeniu jajek, zostały one rozłożone na stole do wyschnięcia, natomiast wilczki przygotowywały scenki pt. ,,Wielkanoc w dżungli''. Każda szóstka musiała użyć innej techniki. W tym przypadku zobaczyliśmy scenki przedstawione za pomocą pantomimy, musicalu i baletu. Do scenek zostały wykorzystane dopiero co zrobione ozdoby. Zapraszam do obejrzenia galerii. :)

galeria - Kinga Sekrecka

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 63
Joomla themes free

Harmonogramy zbiórek:
1 Gromada Rawska
;
2 Gromada Rawska

Działalność hufca rawskiego jest wspierana ze środków Miasta Rawa Mazowiecka

licznik odwiedzin

452566
dzisiaj531
wczoraj487
w tym tygodniu4183
w tym miesiącu12709
wszystkie452566

Polityka cookies