Skauci Europy w Rawie Mazowieckiej
Home
Obóz letni 1. Gromady - Jeruzal 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Jarzębski   
niedziela, 30 lipca 2017 12:38

Tegoroczny obóz 1.GRw miał miejsce przy Gimnazjum w Jeruzalu w terminie 9-13 lipca. Na miejsce obozu dojechaliśmy rowerami. Transport namiotów, sprzętu i bagażu zapewnił tata Norberta. Poniżej relacja napisana na bazie plakatu Kuby. Zapraszamy do lektury!

Galeria - autor zbiorowy

 

Więcej…
 
Obóz wilczkowy Olsztyn k. Częstochowy 2017r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
sobota, 29 lipca 2017 20:01

W dniach 20-27.07.2017r. odbył się obóz wilczkowy w Olsztynie koło Częstochowy. Wzięło w nim udział 15 wilczków z 2. Gromady Rawskiej i 10 wilczków z 2. Gromady Skierniewickiej wraz z 2 szefowymi z Rawy oraz 1 szefową i 2 młodymi przewodniczkami ze Skierniewic

 

Więcej…
 
Zbiórka pokazowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
czwartek, 11 maja 2017 20:33
Dnia 6.05.2017r. odbyła się zbiórka pokazowa dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej.

Za prośbą Pani dyrektor obie drużyny i gromady przygotowały zbiórki, w których mogły wziąć udział chętne dzieci. Wszyscy zebrali się na miejscu o godzinie 10:00.Pogoda dopisała, więc zbiórki odbyły się częściowo na placu wokół szkoły. Spotkanie zaczęło się od puszczenia prezentacji i filmików o Skautach Europy z całej Polski. Potem szef każdej jednostki pokrótce opowiedział na czym polega praca w danej jednostce, jak wygląda praca roczna oraz cotygodniowe zbiórki. Zastępowe opisały z czego składa się mundur i wytłumaczyły co to jest proporzec. Zostały też przedstawione funkcje pełnione w zastępach oraz gromadach. Po krókim zapoznaniu drużyny ruszyły na dwór, by przeprowadzić gry dla dzieci. 2 Gromada została w szkole, by wykonać krótkie zajęcia manualne. Tym razem wilczki razem z chętnymi dziewczynkami robiły zakładki do książek. 1 Drużyna razem z 1 Gromadą ułożyły gre w terenie dla chłopców. Natomiast 2 Drużyna uczyła dzieci śpiewu i zabaw harcerskich. W czasie trwania tego spotkania zapewniony był mały poczęstunek dla dzieci i wszystkich harcerzy i harcerek. Zbiórka zakończyła się podziękowaniami oraz prośbą o konktakty do szefów w celu uzyskania infomracji o najbliższych zbiórkach.

galeria Kinga Sekrecka

 
Zbiórka 2. Gromady Rawskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 09:27

Dnia 1 kwietnia 2017 roku odbyła się kolejna zbiórka wilczków z 2. Gromady Rawskiej. Jak zawsze zbiórka rozpoczęła się apelem. Tym razem zagościliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej - oddziale dla dzieci. Po apelu wilczki zabrały się do roboty. Zbliża się Wielkanoc, z tej okazji wilczki ozdabiały wycięty w kształcie jajka kolorowy filc. Każdy mógł ozdobić trzy różnego koloru jajka. Do tego można było użyć zielonych, żółtych i niebieskich piórek, małych samoprzylepnych elementów, np. króliczków i kurczaczków, kolorowego, brokatowego papieru, z którego można było powycinać różne rzeczy oraz mazaków. Wilczki wykazały się dużą kreatywnością. Powstały ślicznie ozdobione jajka, które można użyć jako dekoracje na Wielkanoc. Po skończeniu jajek, zostały one rozłożone na stole do wyschnięcia, natomiast wilczki przygotowywały scenki pt. ,,Wielkanoc w dżungli''. Każda szóstka musiała użyć innej techniki. W tym przypadku zobaczyliśmy scenki przedstawione za pomocą pantomimy, musicalu i baletu. Do scenek zostały wykorzystane dopiero co zrobione ozdoby. Zapraszam do obejrzenia galerii. :)

galeria - Kinga Sekrecka

 
Rawscy skauci pielgrzymowali do Boguszyc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mateusz Golianek   
niedziela, 26 marca 2017 16:27

Początek wiosny to dla Skautów Europy z Rawy Mazowieckiej, Skierniewic, Łowicza i Tomaszowa Mazowieckiego tradycyjnie czas wspólnej pielgrzymki. W sobotę, 25 marca 140 harcerek, harcerzy oraz ich rodziców wędrowało do zabytkowego kościoła św. Stanisława w Boguszycach.

Boguszyce 2017

galeria Kinga Sekrecka

galeria Maciej Zerek

galeria Marcin Kalinowski

galeria Robert Fedorowicz

Więcej…
 
Zimowa Wędrówka Ogniska Przewodniczek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
niedziela, 26 marca 2017 08:59

W dniach 25-26.02.17r. siedem przewodniczek z Rawy Mazowieckiej udało się na wędrówkę. Miejsce, do którego dotarły to Święty Krzyż. Podczas tych dwóch dni spędzały czas na wędrowaniu, lecz nie tylko. Skautki gotowały obiad na ogniu, robiły bransoletki w ramach zajęć manualnych, słuchały konferencji oraz miały czas na porozmawianie o tym co się dzieje aktualnie u każdej z nich. Nie zabrakło również wspólnej modlitwy oraz uczestnictwa we Mszy Świętej.

galeria - Kinga Sekrecka

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 62
Joomla themes free

Harmonogramy zbiórek:
1 Gromada Rawska
;
2 Gromada Rawska

Działalność hufca rawskiego jest wspierana ze środków Miasta Rawa Mazowiecka

licznik odwiedzin

379517
dzisiaj57
wczoraj158
w tym tygodniu215
w tym miesiącu3673
wszystkie379517

Polityka cookies