Skauci Europy w Rawie Mazowieckiej
Home
Dzień Modlitw za FSE 2017 - Zaproszenie i link do zapisów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Jarzębski   
poniedziałek, 06 marca 2017 18:36

Szanowni Państwo, Rodzice naszych podopiecznych, Przyjaciele Skautów Europy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w dorocznej pielgrzymce z okazji Dnia Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego. W tym roku odbędzie się ona 25 marca, będziemy pielgrzymować do Boguszyc. Poniżej znajdą Państwo treść zaproszenia oraz elektroniczny formularz do zapisów. Mamy nadzieję, że tego dnia będą Państwo z nami!

Każdego roku w okolicy święta Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie (przypadającego 25 marca) organizujemy z tej okazji wielkie spotkanie w formie pielgrzymki dwóch hufców rawskich (męskiego i żeńskiego). Pojawiają się na nim skauci i skautki z Rawy, Skierniewic i Łowicza, a także, ku naszej radości, wielu z Państwa. Jest to jedyny moment w roku, w którym spotyka się całe nasze lokalne środowisko i wykorzystujemy go, by wspólnie zawierzyć siebie i nasze dzieło Maryi...

Zaproszenie na Dzień Modlitw

Link do rejestracji

 
Zimowisko 2. Gromady Rawskiej w Lesiewie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
niedziela, 05 lutego 2017 14:12

W dniach 13-15.01.2017r. 2. Gromada Rawska była na zimowisku w Lesiewie. Razem obozowało 14 wilczków plus Akela i Bagheera. Przez całe trzy dni wspólnie się bawiłyśmy, uczyłyśmy nowych rzeczy i śpiewałyśmy piosenki. Każda szóstka brała udział w różnych konkursach (Wielka Gra, Olimpiada Sportowa, Uczta Ikkiego). Były też konkursy indywidualne: na najlepszą kronikę, który wygrała Patrycja Frączak, na najczystszego i najbardziej porządnego wilczka, który wygrała Emilka Przerwa i konkurs na Super Wilczka, który wygrała Wiktoria Kleczko. Wszystkie wilczki nauczyły się jak samemu zrobić gniotka, jak robić breloczki z kolorowych rzemyków oraz uczyły się współpracy i pomagania sobie nawzajem.

 

galeria - Maria Malik

 
Zimowisko 1. Gromady Rawskiej 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Jarzębski   
piątek, 03 lutego 2017 12:29

W dniach 14-15 stycznia 1. Gromada Rawska odbyła zimowisko w ZSO w Kurzeszynie. Dwunastu wilczków pod opieką trzech starych wilków rozpoczęło swoje ferie zimowe w towarzystwie innych skautów, grając w gry wilczkowe, planszowe, piłkę nożną, śpiewając i rozwiązując łamigłówki przygotowane przez szefów.

Galeria - Piotr Antosik

 
Wędrówka zimowa kręgu św. Pawła od Krzyża PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mateusz Golianek   
środa, 11 stycznia 2017 19:51

W dniu 7 stycznia 2017 roku wędrownicy z Rawy Mazowieckiej i Skierniewic wędrowali na trasie Głuchów - Boguszyce. 5 szefów z kręgu św. Pawła od Krzyża przeszło trasę, którą już w marcu pokonają wszyscy rawscy skauci i ich rodzice.

 

wędrówka zimowa - Boguszyce 2017

 

Więcej…
 
Wigilia harcerska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
środa, 28 grudnia 2016 13:56

18 grudnia 2016r. wszyscy harcerze z Rawy Mazowieckiej spotkali się na Mszy świętej. Była ona wstępem do uroczystej wigilii, którą skauci obchodzą co roku. Po Mszy, wszystkie wilczki, harcerze, harcerki, przewodniczki i wędrownicy wraz ze swoimi rodzicami przenieśli się do Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie miało się odbyć spotkanie opłatkowe. Wszyscy zadbali o dobre jedzenie i coś do picia, a także opłatek, którym każdy z każdym mógł się podzielić i złożyć życzenia. W programie tego spotkania były także: wspólne kolędowanie, oglądanie kilku prezentacji z życia poszczególnych jednostek w roku harcerskim 2015/2016, oraz jasełka w wykonaniu 2 Gromady Rawskiej.

 

galeria - Kinga Sekrecka

 
Święto 2. Szczepu Rawskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
niedziela, 11 grudnia 2016 14:17

19.11.2016r. odbyło się Święto 2. Szczepu Rawskiego, którego patronka bł. Franciszka Siedliska obchodziła w listopadzie urodziny. Dziewczęta zaplanowały na ten dzień Mszę Świętą, a po niej bal. Zaprosiły chłopców z 1. Szczepu Rawskiego oraz rodziców, by wspólnie celebrować ten dzień. Na początku była Msza, która została odprawiona specjalnie na tę okazję. Następnie wszyscy udali się do miejsca, w którym został przygotowany poczęstunek oraz bal z określonym motywem. Trzeba było przebrać się za gwiazdy Hollywood. Wilczki poprzebierały się za postacie z bajek, natomiast harcerze i harcerki wybierali swoje ulubione gwiazdy. Powstała nawet specjalna ''ścianka'', na tle której można było pozować do zdjęć. Podczas zabawy wszyscy mogli potańczyć, porozmawiać, a także wziąć udział w zabawach np. taniec wokół krzesełek. Na zabawie pojawiła się także uwielbiana przez rawskich harcerzy belgijka.

galeria - Kinga Sekrecka

galeria - Maria Malik

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 62
Joomla themes free

Harmonogramy zbiórek:
1 Gromada Rawska
;
2 Gromada Rawska

Działalność hufca rawskiego jest wspierana ze środków Miasta Rawa Mazowiecka

licznik odwiedzin

379517
dzisiaj57
wczoraj158
w tym tygodniu215
w tym miesiącu3673
wszystkie379517

Polityka cookies